Gyopár Nyúz

+10
sanyigyok
feewa01
Csaba957
Huncutka
elpedro
Farmerogirl
boldika88
kocsipeti
PeterWhite
Grizzlyng
14 posters

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Gyopár Nyúz Empty Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-11-17, 16:58

Sokak kívánságára kihozom a Gyopár témát a Motor fórum nyilvános részére. Hadd olvassa bárki, akiben van annyi kíváncsiság, ami az ismeretek megszerzéséhez szükséges...

A Gyopár jelenleg az utolsó témakör, ami viszonylagos "izgalmat" hoz a farmozásba. De úgy tűnik, hogy a BP hanyagolja a Gyopárral kapcsolatos tájékoztatást. A Farmotor az egyetlen médium, ami pótolhatja a hiányzó információt.

Ha nem érted, próbáld ki! Ha érted, ne hagyd ki!

A legfrissebb Gyopár híreket a topic hozzászólás lista végén olvashatjátok. Lapozz oda, és máris látod, amire kíváncsi vagy. Gyere vissza, mert sűrűn, akár naponta lehetnek új hírek, amik sehol máshol nem jelennek meg.

Mármint ma nem jelennek meg. Talán majd holnap. Vagy még később. Itt viszont olvashatod, legesleg először.


Új olvasóink figyelmébe:

- A legfrissebb hozzászólások olvasásához lapozz a topic utolsó oldalának aljára.

- Hozzászólást is tudsz írni, ha a lap bal alsó sarkában levő Post reply Gyopár Nyúz Button_topic_reply_engombra kattintasz.

Jó szórakozást mindenkinek!


Lehet, hogy neked még új a Farmotor nevű fórum. Rengeteg egyéb témánk volt, és lehetne a farmozáson kívül. Mindez bárki rendelkezésére áll, aki regisztrál, majd olvas, és beszél. A hullaszag pedig azért van, mert a mélyen tisztelt résztvevők nem tudták meghaladni a farmot...

A gyökereinkkel, a bajainkkal, a reménytelenségünkkel együtt mégis rengeteg vidám, önfeledt, sőt néha talán értékes pillanatot éltünk meg itt, ezen a helyen.

Nem feledjük.



============ A topic eredetileg itt kezdődik ================

A hivatalos jósdákban már egy ideje folyik a találgatás egy megszellőztetett újdonságról. Egy drótkötélpályát (lanovka) lehet látni a térképen a város és a paszuly vonalában. Sanci jóvoltából elsőként olvashatjátok a pontos részleteket.
Gyopár Nyúz Alps1 Gyopár Nyúz Alps2

Egy nagyszabású új játékrész készül, ami összetettség és önállóság terén összemérhető a Bahamával, vagy a Teliholdas tereppel. Íme a tulajdonságok összefoglalója.

Fő ismérvek:
- területek: Gyopárvölgy és Északi erdő (ezen belül 4 terület, amiből 3 később lesz elérhető)
- önálló szintek (legmagasabb elérhető szint: 30), saját gazdarangokkal
- külön alpesi tapasztalatpont (ATP)
- teljesíthető megbízások
- növelhető tárolási kapacitás
- feloldható alpesi fák (3-3 féle fenyő, bükk, barack és cseresznye)
- ezen kívül alpesi ólak, műhelyek, növények
- további játékelemek: fatermékek, fatuskók, üzemanyag, bölcsesség jelvényei, elhasználódó és előállítási anyagok, humusz, szerszámkészlet, rúnák
- fatermés kategóriák: Csonthéjasok, Magházasok, Fenyők, Diófélék
- segédek: előfizethető fűrészmolnár és erdész
- előállítás: ácsműhelyben; a fák előállítási ideje sebességnövelővel csökkenthető

Alpesi megrendelések (alps.customer): Játékszöveg: Minden megrendelőhöz teljesíthető megbízások tartoznak. A kért tárgyakat leszállítva jutalmakra tehetsz szert. Ha egy megrendelő összes megbízását teljesíted, teljesítési jutalmakat szerezhetsz!

Ácsműhely és Bölcsesség ösvénye (alps.crafting): Az alpesi ólakhoz, műhelyekhez, növényekhez és fákhoz szolgáltat terveket és egyebeket. A leírás alapján marha bonyolultnak tűnik. De inkább nem részletezem; szerintem bőven elég, ha majd a megjelenésekor kaptok tőle sokkot. Razz

Fűrészmalom (alps.converter): A felesleges tárgyakat átváltoztatja új dolgokká (például szerszámkészletekké, faanyaggá és zöld üzemanyaggá).

Raktár (alps.inventory): Játékszöveg: Ebben az épületben tárolhatod a munkád összes gyümölcsét. A pajtával ellentétben a raktár egy bizonyos tárolási kapacitással rendelkezik. Ha eléred, nem fér el benne több tárgy a kapacitás növelése nélkül. Ráadásul a tárolási kapacitás kategóriaalapú például az alpesi fáknál. Ez azt jelenti, hogy addig tárolhatsz el benne alpesi fát, amíg el nem éred az alpesi fa kategória kapacitását. Egy kategória tárolási kapacitásának növeléséhez vagy törölsz egy tárgyat, vagy felhasználod a fűrészmalomban, hogy létrehozz valami újat.

A fenti információk forrása a BP, szokás szerint Sanci barátunk szíves közbenjárásával.

Véleményem: Új területek jönnek, de nem a már meglevő cuccok jobb elhelyezése céljából, hanem hogy még több új kipakolható-variálható mindenfélével foglalkozzunk. Ez az újítás azoknak a játékosoknak kedvez, akik eddig is napi 12 órát farmoztak, de ezt kevésnek érzik. Vajon mennyien vannak ők? Én viszont alighanem most fogok végképp besokallni. Nem fogom győzni idővel és figyelemmel. Esetleg ha megfizetik, de erre nem számítok...

Ezért elhibázott irányvonalnak tartom a BP részéről. Ti hogy vélekedtek?
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  PeterWhite 2022-11-17, 18:58

Feltételezem kismillió bizbasz vehető majd a haladás/bővítés meg egyéb célok okán...nem hülye aBP, de az a gyanúm az időzítés nem a legjobb...azért kevesebb eltapsolni valója marad a mai gazdasági környezetben a userek többségének.
Egy állandó, önálló elem, ha akarsz foglalkozol vele, ha nem nem...legalábbis nekem az jön le, hogy nem kapcsolódik pl.a piachoz. Így ha nagy ívben teszünk rá, talán akkor sem ér hátrány.
Annak örülök, hogy még fejlesztik a játékot, de nem lennék a modik helyében a bevezetéskor Laughing
PeterWhite
PeterWhite
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1285
Join date : 2012. Dec. 12.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2022-11-17, 19:29

PeterWhite írta:Feltételezem kismillió bizbasz vehető majd a haladás/bővítés meg egyéb célok okán...nem hülye aBP, de az a gyanúm az időzítés nem a legjobb...azért kevesebb eltapsolni valója marad a mai gazdasági környezetben a userek többségének.
Egy állandó, önálló elem, ha akarsz foglalkozol vele, ha nem nem...legalábbis nekem az jön le, hogy nem kapcsolódik pl.a piachoz. Így ha nagy ívben teszünk rá, talán akkor sem ér hátrány.
Annak örülök, hogy még fejlesztik a játékot, de nem lennék a modik helyében a bevezetéskor Laughing

Huuuuu ez érdekes. véleményem?

Egy részt PeterWhite- nak igaza van mert nem biztos, hogy jokor van bevezetve a gazdasági helyzet miatt, abban is , hogy mivel ugy néz ki szinte semmiben nem akar kapcsolódni a többi farmrésszel égy kurvára ráér csinálni akár le is lehet szarni.

Grizz.
Végre ugy látom hogy valami olyasmit akartál megfogalmazni amit én is szajkozok folyton.
Ez megint kimeriti a témát hogy
-vagy végsó elkeseresésében csinálja a bP???
- vagy nagyon is vannak még tervei a BP-nek a farmal???

Akár hogy is mint régi farmozó megint be vagyok lázadva hogy megint egy csomó ujdonság és feladat a régi dolgok meg csak vannak és semmire nem jók.
Ez egy nulla és szar, mint nemrég irtam a régi elporosodott dolgokat kéne feleleveniteni, régi növényeket kérni eventekbe és állatokat meg fákat mert igy pont az a része veszlik el a játékban amiért maga a farm létezik amiért termel az ember.
Jo ne minden eventbe de ez már egyre duvább.

Én per pillanat még mindig azon vagyok kiakadva és ég mindig ott tartok hogy a mostani eventnél nem elég hogy sok növény kell de egy aratás alkalmával még csak egy játéknyi felreppenő sem jön fel ami felháboritó.
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Alpesi területek

Témanyitás  boldika88 2022-11-17, 20:33

Sziasztok!

Háát nem igazán lesz kedvem az új és új területhez, eddig is besokalltam a havi rendszerességgel megjelenő új ól fa tároló... miatt, a havi droid megvételén kívül Ft nem megy a BP számlájára, de lehet itt a vége...

Már csak abban bízok nem lesz itt is event!!!

Meglátjuk mire fog kifutni a terület.

boldika88
Szelíd motoros
Szelíd motoros

Hozzászólások száma : 773
Join date : 2015. Aug. 02.
Age : 53
Tartózkodási hely : Európa kulturális fővárosa 2010-ben

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Novemberben indul

Témanyitás  Grizzlyng 2022-11-17, 21:52

Friss hír: a BP még november folyamán, tehát két héten belül be szándékozik vezetni a Gyopárvölgyet, illetve a belőle kiinduló új területeket.
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2022-11-17, 22:04

Az igen, nem semmi, gyorsan nyomatják, lehet hogy fentebb igazat szóltak sok rész pénzes lesz vagy hogy lehessen fejlődni.

De majd kiderül.
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  PeterWhite 2022-11-30, 11:56

Grizzlyng írta:Friss hír: a BP még november folyamán, tehát két héten belül be szándékozik vezetni a Gyopárvölgyet, illetve a belőle kiinduló új területeket.

Ez már nem lesz meg...pedig egész beleéltem magam, hogy történik valami a napi rutin felborítására.
Mikor a teliholdas kinyit, akkor is mindig elbacok ezt-azt, és egész pezsdítő tud lenni Very Happy
PeterWhite
PeterWhite
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1285
Join date : 2012. Dec. 12.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-11-30, 12:57

PeterWhite írta:
Grizzlyng írta:Friss hír: a BP még november folyamán, tehát két héten belül be szándékozik vezetni a Gyopárvölgyet, illetve a belőle kiinduló új területeket.

Ez már nem lesz meg...pedig egész beleéltem magam, hogy történik valami a napi rutin felborítására.

Igazad van, a bevezetés már biztosan átcsúszott későbbre. De valamennyi esély van még legalább arra, hogy a decemberi eventnaptár azért késlekedik, mert szinkronizálni próbálják a Gyopárvölgy első bejelentésével, talán valamikor ma délután később.

Eszembe jut, amikor évekkel ezelőtt szintén egy külön terület-együttest készítettek tengervízi állatok számára. Ott is szépen elő volt már készítve minden (az általunk hírforrásként használt játékszövegek szintjén legalábbis), aztán mégis lefújták az egészet. Talán ez a mostani nem jár így.
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  PeterWhite 2022-12-01, 13:24

Grizzlyng írta: De valamennyi esély van még legalább arra, hogy a decemberi eventnaptár azért késlekedik, mert szinkronizálni próbálják a Gyopárvölgy első bejelentésével, talán valamikor ma délután később.
Lottót inkább most ne vegyél Laughing

Grizzlyng írta: Eszembe jut, amikor évekkel ezelőtt szintén egy külön terület-együttest készítettek tengervízi állatok számára. Ott is szépen elő volt már készítve minden (az általunk hírforrásként használt játékszövegek szintjén legalábbis), aztán mégis lefújták az egészet. Talán ez a mostani nem jár így.

Ezt pedig de nagyon vártam anno..

Jó lenne tudni mi jár a BP fejében játékosbázis építés terén...azt gondolom, ha Gyopáros is csillagos/farmpengős terület lesz, akkor megint lesznek szép számmal abbahagyók a "kicsik" között...a kezdetektől játszók meg mellényzsebből kiváltják a területeket, pedig a hátukra sem kívánják.
A kézzel aratás már most sem a "játék" kategória...persze ha a havidroidra utaznak, akkor jól csinálják. Aki marad annak lassan tényleg kihagyhatatlan lesz...

PeterWhite
PeterWhite
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1285
Join date : 2012. Dec. 12.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Farmerogirl 2022-12-01, 22:21

Grizzlyng írta:Eszembe jut, amikor évekkel ezelőtt szintén egy külön terület-együttest készítettek tengervízi állatok számára. Ott is szépen elő volt már készítve minden (az általunk hírforrásként használt játékszövegek szintjén legalábbis), aztán mégis lefújták az egészet. Talán ez a mostani nem jár így.

Nekem is rögtön ez a vízi világ ugrott be, amikor az új területről olvastam.

Annyira nem hozott lázba, sőt...

Egyrészt sokkal jobban örülnék, ha előbb a játékban most is meglévő hibákat/problémákat javítanák (pl. raktárházak egyszerűbb kezelése, kereső funkciók csiszolása, bónuszrendszer átláthatóbbá tétele, stb.), nem egy újabb bonyolító elemmel bővítenék. Egy reggeli aratás még úgy is 10-15 perc, ha éppen nincsen semmi fennakadás. Mi lesz, ha még egy komplex játéktérrel bővül az egész...

Másrészt az ősszel belefogtam a gazdakör kipucolásának. Nem kis feladat, mert eddig totál elhanyagoltam a játéknak ezt a részét. Mostanra eljutottam odáig, hogy a rengeteg növényes, ill. a tenyésztős feladatok kb. felén kívül nagyjából sikerült kipucolni. Még cirka két-három hónap, mire mindent eltűntetek. Nem tenne boldoggá, ha épp a finisben dobnának be az új területhez kapcsolódó újabb küldetéseket.

Egyébként van valami új hír az egészről?
Farmerogirl
Farmerogirl
Borsószem királykisasszony
Borsószem királykisasszony

Hozzászólások száma : 5058
Join date : 2015. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-12-02, 10:24

Farmerogirl írta:Egyébként van valami új hír az egészről?

Ha belegondolok, egy ekkora kaliberű újítást csak beletettek volna a decemberi esemény előzetesbe. De nincs benne. Most már inkább arra tippelek, hogy valamikor decemberben jelentik be, és januárban indul. Már ha összejön.

Pedig tényleg novemberi "bélyegző" van rajta. Lehet, hogy azért késik, mert próbálják rendesen letesztelni. No az úgyse fog sikerülni. Twisted Evil
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Farmerogirl 2022-12-02, 15:13

Grizzlyng írta:Lehet, hogy azért késik, mert próbálják rendesen letesztelni. No az úgyse fog sikerülni. Twisted Evil

Hehe. Ahogy a BP ismerjük, talán jövő decemberre lesz belőle valami. Rolling Eyes
Farmerogirl
Farmerogirl
Borsószem királykisasszony
Borsószem királykisasszony

Hozzászólások száma : 5058
Join date : 2015. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-12-02, 20:35

Farmerogirl írta:
Grizzlyng írta:Lehet, hogy azért késik, mert próbálják rendesen letesztelni. No az úgyse fog sikerülni. Twisted Evil

Hehe. Ahogy a BP ismerjük, talán jövő decemberre lesz belőle valami. Rolling Eyes

Picit rosszmájúak vagyunk. De tény, hogy ha valami nagyobb újításra készülnek, annak jó előre érezhető, orrfacsaró égett botrányszaga van.

Lásd Unity-ra való áttérés. Lassan persze elfelejti mindenki, de az egy akkora fiaskó volt, hogy ihaj! Csoda, hogy nem mentek tönkre bele. Már csak ezért is jobban tisztelhetné a BP a zakkant rajongótáborát, amiért mindent megbocsát neki.

Borítékolom, hogy fogunk még röhögni a gyopáros völgy kapcsán is. Perverz módon szórakoztat ez a disaster show. Twisted Evil
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  elpedro 2022-12-03, 22:21

Grizzlyng írta:
Farmerogirl írta:

Hehe. Ahogy a BP ismerjük, talán jövő decemberre lesz belőle valami. Rolling Eyes

Picit rosszmájúak vagyunk. De tény, hogy ha valami nagyobb újításra készülnek, annak jó előre érezhető, orrfacsaró égett botrányszaga van.

Lásd Unity-ra való áttérés. Lassan persze elfelejti mindenki, de az egy akkora fiaskó volt, hogy ihaj! Csoda, hogy nem mentek tönkre bele. Már csak ezért is jobban tisztelhetné a BP a zakkant rajongótáborát, amiért mindent megbocsát neki.

Borítékolom, hogy fogunk még röhögni a gyopáros völgy kapcsán is. Perverz módon szórakoztat ez a disaster show. Twisted Evil

Gyopár Nyúz Mapa
Gyopár Nyúz Parcelas
https://board-es.farmerama.com/threads/valle-de-edelwais.66910/

https://board-de.farmerama.com/threads/was-mag-das-blo%C3%9F-bedeuten.114021/#post-5350657
elpedro
elpedro
Hírhozó
Hírhozó

Hozzászólások száma : 451
Join date : 2019. Apr. 15.
Tartózkodási hely : Ostrowiec Świętokrzyski

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  elpedro 2022-12-05, 20:18

Az Alpok feloldásához 2500 csillagra és 98 farmszintre van szükségünk.

= = == == = = == = = == =


Kíváncsi vagyok, hogy ez az új Alpok területe állandó lesz-e. ?
  A fórumokon néhány gazdálkodó azt írja, hogy ez csak rekreációs terület lesz, és csak egy ideig.
elpedro
elpedro
Hírhozó
Hírhozó

Hozzászólások száma : 451
Join date : 2019. Apr. 15.
Tartózkodási hely : Ostrowiec Świętokrzyski

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Hivatalos

Témanyitás  PeterWhite 2022-12-06, 12:17

https://board-hu.farmerama.com/threads/gyop%C3%A1rv%C3%B6lgy-%C3%89szaki-erd%C5%91.23079/#post-1291214
PeterWhite
PeterWhite
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1285
Join date : 2012. Dec. 12.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Farmerogirl 2022-12-06, 16:17

Átolvastam átfutottam az ismertetőt. Egyszerűen nem volt türelmem alaposan átrágni az egészet.

Nagyon bonyolultra sikerült ez a hegyvidéki játékterület. Kvázi komplett játék a játékban. Kíváncsi vagyok, hogy hányadik nekifutásra fog zökkenőmentesen működni.

Annyi mindenesetre egyértelműen lejött belőle, hogy a legfőbb célja a pénzbeszedés. Viszont, ha jól értelmezem, ez a játékterület nemes egyszerűséggel akár hanyagolható is.
Farmerogirl
Farmerogirl
Borsószem királykisasszony
Borsószem királykisasszony

Hozzászólások száma : 5058
Join date : 2015. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2022-12-06, 16:36

Farmerogirl írta:Átolvastam átfutottam az ismertetőt. Egyszerűen nem volt türelmem alaposan átrágni az egészet.

Nagyon bonyolultra sikerült ez a hegyvidéki játékterület.  Kvázi komplett játék a játékban. Kíváncsi vagyok, hogy hányadik nekifutásra fog zökkenőmentesen működni.

Annyi mindenesetre egyértelműen lejött belőle, hogy a legfőbb célja a pénzbeszedés. Viszont, ha jól értelmezem, ez a játékterület nemes egyszerűséggel akár  hanyagolható is.

Ugy ahogy irod.

Ráadásul mivel én nagyon sok eventet kihagyok, és csak termelek a csillag mennyiségnak a negyede sincs meg kicsit túlzónak is tartom , de ez is segit abba hogy neki se kezdjek még vagy 2 évig mert elöször a trégyadombokat akarom kiváltogatni.
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  PeterWhite 2022-12-06, 17:58

Én is inkább csak átfutottam, mert úgy voltam vele, hogy ezt azért találták ki, hogy míg az eddigi területeken "nő a fű", addig se csukjuk be a farmot, hanem itt baccuk az időt no meg persze a pénzt.
Gusztustalannak tartom, hogy az itteni droidok nem lesznek benne pl. a havi munkásos csomagban. Igazolódni látszik amit pedzegettünk, hogy a zsebünkre utaznak.
Amíg nem kéri - márpedig egyhamar nem fogja, hisz nem kezdő farmosoknak szól - event, szezon az itteni dolgokat, addig részemről a lanovka odarozsdálhat a drótkötélre. Twisted Evil
PeterWhite
PeterWhite
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1285
Join date : 2012. Dec. 12.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-12-06, 20:30

PeterWhite írta:Amíg nem kéri - márpedig egyhamar nem fogja, hisz nem kezdő farmosoknak szól - event, szezon az itteni dolgokat, addig részemről a lanovka odarozsdálhat a drótkötélre. Twisted Evil

Így érzek én is, már ami a rozsdálást illeti. Abban nem bízom, hogy a BP nem fog próbálkozni a ránk kényszerítéssel. De akkor se lesz semmi kedvem egyszerre újabb ötven féle, valóságtól elrugaszkodott fogalommal terhelni a jobb sorsra érdemes agyamat. A pudlimollyal telítődött az ilyen irányú, csekélykének mondható igényem. jocolor

Ráadásul itt nem csupán új fogalmakról van szó, hanem egy összetett működési mechanizmusról. Nem kimondottan az új dolgok tanulásától irtózom (legalábbis remélem, hogy nem), hanem ez már tényleg az értelmetlenség netovábbja. Irritál, viszont cseppet sem vonz.

Mintha azt tesztelnék, hogy mennyire lehet megkínozni a rajongótábort úgy, hogy még fizet is érte.

Annyira elhibázott stratégiának gondolom, hogy még a BP-n belül is feltehetőleg vannak (voltak) ellenzői.
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  elpedro 2022-12-07, 08:20

Arra gondolok, hogy egyszer, amikor letelepedünk az Alpokban, elválaszthatják a Farmot az Alpoktól, és felszámolhatják magát a Farmot.
Hiszen mindenki tudja, hogy a Farma sosem fog jól működni a Unity-n


Az Alpok célja, hogy pénzt vonjanak ki a játékosokból.
A Tanyán vannak trágyafáink, Haygrosze és ezek olyan adalékanyagok, amelyek készletét magunk fejlesztettük ki, és az új területen nincs szükség rá.
Nem szeretem ezt az új területet.
elpedro
elpedro
Hírhozó
Hírhozó

Hozzászólások száma : 451
Join date : 2019. Apr. 15.
Tartózkodási hely : Ostrowiec Świętokrzyski

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Huncutka 2022-12-07, 10:46

Farmerogirl írta:Annyi mindenesetre egyértelműen lejött belőle, hogy a legfőbb célja a pénzbeszedés.

Nálam ennél a pontnál futott zátonyra az új terület. Nem emlékszem már rá, milyen apropóból áldoztam utoljára valós pénzt a játékra (2018 májusa), de arra igen, hogy több napos káoszba futottam bele, és nem hogy plusz élményt jelentett volna az anyagi ráfordítás, de még a farm is elérhetetlenné vált.
Huncutka
Huncutka
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 4219
Join date : 2011. Dec. 07.
Age : 21
Tartózkodási hely : Itt!

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2022-12-07, 16:34

Úgy látom a motoron egyöntetü sztrájk van az új terület ellen. Twisted Evil lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Csatlakozok. cheers
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-12-07, 18:20

elpedro írta:Arra gondolok, hogy egyszer, amikor letelepedünk az Alpokban, elválaszthatják a Farmot az Alpoktól, és felszámolhatják magát a Farmot.

Ez egy új és érdekes gondolat. Greta, Te találtad ki?

This is a new and interesting idea. Is it your original thought, Greta?
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  elpedro 2022-12-08, 08:24

Igen, ezt gondolom. Ellenkező esetben a Farm egésze összeomlik.
Rettenetesen szívás minden. 14.00-kor új rendezvényt indítanak és mi lesz?
Jelenleg sok a hiba.
Ahhoz, hogy mindent jól csináljon az Alpokban, ott kell dolgoznia a nap 24 órájában.
elpedro
elpedro
Hírhozó
Hírhozó

Hozzászólások száma : 451
Join date : 2019. Apr. 15.
Tartózkodási hely : Ostrowiec Świętokrzyski

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Huncutka 2022-12-08, 17:55

elpedro írta:
Ahhoz, hogy mindent jól csináljon az Alpokban, ott kell dolgoznia a nap 24 órájában.
Még napi 8 órában sem lennék képes farmozni, nemhogy 24-ben, még akkor sem, ha fizetést is kapnék érte.
Huncutka
Huncutka
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 4219
Join date : 2011. Dec. 07.
Age : 21
Tartózkodási hely : Itt!

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Farmerogirl 2022-12-08, 19:53

Megnéztem ezt az új területet. Így, látva sem tetszik semmivel sem jobban, mint látatlanban. Ezen kívül tele van hibával, nyugodtan csiszolgathatták volna még egy ideig, mondjuk pár évtizedig.

Egyetértek Grétával, a lehúzáson kívül, a valószínűsíthető cél a gép elé rögzítés. A nagyon rövid előállítási és érési ciklusokkal, stb.

Azoknál biztosan el is érik ezt, akik a két, farmon hasznosítható 1000%-os TP-s felhőre áhítoznak. Az egyikhez 42.540, a másikhoz 91.470 alpesi TP szükséges, ami viszont - a röpke ránézés során is világossá vált - baromi nehezen szerezhető meg.

(Na de mi a fene van a TOP nyereményekkel?)
Farmerogirl
Farmerogirl
Borsószem királykisasszony
Borsószem királykisasszony

Hozzászólások száma : 5058
Join date : 2015. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Csaba957 2022-12-10, 14:13

Nekem nagyon nem jön be ez a Gyopárosvölgy.
A rengeteg hibáról nem is beszélve ami még a Farmra is kihat.
Jobban örültem volna ha inkább a farmos területeket fejlesztik, mert a rengeteg holminak nincs elég hely.
Csaba957
Csaba957
Száguldó motoros
Száguldó motoros

Hozzászólások száma : 1678
Join date : 2011. Aug. 30.
Age : 67
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2022-12-11, 13:13

Az a benyomásom, hogy a megszállottan, hivatásszerűen farmozók teherbírását teszteli a BP, míg a kikapcsolódást kereső, de közben az életüket sem hanyagoló átlag játékosokat gyakorlatilag magukra hagyta, hogy kezdjenek a játékkal amit akarnak/tudnak.

Nyilván az a BP elképzelése, hogy a globális befektetés/megtérülés arány így a legkedvezőbb a számukra. Nehéz megítélni, hogy jól kalkulálnak-e. A hanyagolt csoport nyilván elégedetlen. Vajon mégiscsak számít ez valamit?

A cégvezetést talán még az sem zavarná, ha csődbe menne az egész. A szűkebb Farmerama fejlesztő gárda viszont nyilván próbálja mindenáron megőrizni az állását. Míg ezek sakkoznak, a produktum csak bonyolódik, de a minősége nem javul.

Érdekes volna a színfalak mögé látni. Kár, hogy ennyire hétpecsétes titok számukra minden, aminek köze van az üzlethez.
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Mi az "érték" a jelvényeknél?

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-02, 19:45

Valaki nálam gyopárabb kolléga meg tudja esetleg mondani, hogy a rúnáknál (jelvényeknél) sűrűn olvasható "érték" kifejezés mit jelent? Tehát mi az, ami 10 vagy 20 százalékkal növekszik, ha kiváltom az illető jelvényt?
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  feewa01 2023-02-02, 21:05

Grizzlyng írta:Valaki nálam gyopárabb kolléga meg tudja esetleg mondani, hogy a rúnáknál (jelvényeknél) sűrűn olvasható "érték" kifejezés mit jelent? Tehát mi az, ami 10 vagy 20 százalékkal növekszik, ha kiváltom az illető jelvényt?
A termés értékét növeli. Pl. a meggy értéke fejlesztve a rúnákkal 137. Az alap értékét nem tudom, mert nálam fejlesztve van minden. Talán 110 körül van.
Német GYIK-ot olvasva a meggy alapértéke 105,
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2023-02-03, 09:08

feewa01 írta:
Grizzlyng írta:Valaki nálam gyopárabb kolléga meg tudja esetleg mondani, hogy a rúnáknál (jelvényeknél) sűrűn olvasható "érték" kifejezés mit jelent? Tehát mi az, ami 10 vagy 20 százalékkal növekszik, ha kiváltom az illető jelvényt?
A termés értékét növeli. Pl. a meggy értéke fejlesztve a rúnákkal 137. Az alap értékét nem tudom, mert nálam fejlesztve van minden. Talán 110 körül van.
Német GYIK-ot olvasva a meggy alapértéke 105,

Igen igy van ahogy a kolléga irta.
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty De hun van az érték?

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-04, 14:11

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Voltaképpen az nem volt számomra világos, hogy a faterméseknek ezt az "értékét" egyáltalán hol és mire használjuk. Körülnéztem, és látom, hogy a Raktárban be lehet váltani a terméseket CSP-re. Tehát például a meggyért kaphatok kb. 100 CSP-t, amit a rúnákkal feltornászhatok mondjuk 150 CSP-re.

Na de minek nekem az a kis plusz CSP, amikor van sok milliárdom? Következésképpen miért kell nekem az a rúna, amitől egy hangyafasznyit megnő a fatermés (teljesen elhanyagolható) értéke? Mivel motiválja a BP a parasztot, hogy foglalkozzon ezzel?
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2023-02-04, 17:17

Grizzlyng írta:Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Voltaképpen az nem volt számomra világos, hogy a faterméseknek ezt az "értékét" egyáltalán hol és mire használjuk. Körülnéztem, és látom, hogy a Raktárban be lehet váltani a terméseket CSP-re. Tehát például a meggyért kaphatok kb. 100 CSP-t, amit a rúnákkal feltornászhatok mondjuk 150 CSP-re.

Na de minek nekem az a kis plusz CSP, amikor van sok milliárdom? Következésképpen miért kell nekem az a rúna, amitől egy hangyafasznyit megnő a fatermés (teljesen elhanyagolható) értéke? Mivel motiválja a BP a parasztot, hogy foglalkozzon ezzel?

Ez jó kérdés.

viszont az is örök kérdés marad , hogy van majd 100 növényünk, állatunk és miegymásunk és a 90 százaléka lassan 2-3 éve nem kell semmire ha nem keversz tápot vagy nem csinálod a szezonokat.
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  sanyigyok 2023-02-04, 17:28

Grizzlyng írta:Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Voltaképpen az nem volt számomra világos, hogy a faterméseknek ezt az "értékét" egyáltalán hol és mire használjuk. Körülnéztem, és látom, hogy a Raktárban be lehet váltani a terméseket CSP-re. Tehát például a meggyért kaphatok kb. 100 CSP-t, amit a rúnákkal feltornászhatok mondjuk 150 CSP-re.

Na de minek nekem az a kis plusz CSP, amikor van sok milliárdom? Következésképpen miért kell nekem az a rúna, amitől egy hangyafasznyit megnő a fatermés (teljesen elhanyagolható) értéke? Mivel motiválja a BP a parasztot, hogy foglalkozzon ezzel?
az értéknek a jelvényeknél van értelme ,mert csak a gyopáros cuccokból tudod kiváltani, nem mindegy hogy 100 meggyért vagy 150 meggyért váltasz ki egy jelvényt ,főleg most mert csak fatermést lehet beadni és nincs is annyi terület, a játék előrehaladtával lehet minegy lesz de a mostani állapotban is nyögvenyelős főleg hogy nincs kapacitás (nem sok termés fér a raktárba) hely a raktárban a rendelők kiszolgálására ,mivel csak abból kepsz tp-t
sanyigyok
sanyigyok
Ifjú motoros
Ifjú motoros

Hozzászólások száma : 482
Join date : 2011. Nov. 14.
Age : 42

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-05, 16:53

sanyigyok írta:
Grizzlyng írta:a faterméseknek ezt az "értékét" egyáltalán hol és mire használjuk?

az értéknek a jelvényeknél van értelme

Oké, ez jogos. Valóban hamarabb lehet jelvényt szerezni, ha egy beadandó fatermés többet ér.

Egy picit azért körben forog a logika. Jelvény kell ahhoz, hogy könnyebben váltsak ki újabb jelvényeket. No de pont ezt várom a BP-től... alien
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty gyopi

Témanyitás  feewa01 2023-02-07, 11:39

Elég nyögvenyelősre sikeredett a Gyopár. Nem sok kreativitást látok mostanában a BP részéről. Összecsapott eventek, hibák tömkelege. Jobban tették volna, ha a farmos hibákat javítják, ezáltal a játékélményt. Amióta ez a kínai bige a főnök, azóta kizárólag a kassza körül forog az agyuk. Valami motivációt is kellene a játékosok felé tolni, mert így előbb-utóbb elérkezik a villanyoltás ideje náluk is.
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2023-02-07, 17:43

feewa01 írta:Elég nyögvenyelősre sikeredett a Gyopár. Nem sok kreativitást látok mostanában a BP részéről. Összecsapott eventek, hibák tömkelege. Jobban tették volna, ha a farmos hibákat javítják, ezáltal a játékélményt. Amióta ez a kínai bige a főnök, azóta kizárólag a kassza körül forog az agyuk. Valami motivációt is kellene a játékosok felé tolni, mert így előbb-utóbb elérkezik a villanyoltás ideje náluk is.

Mondjuk lassan 3-4 éva ezt mondjuk és még mindig müködik.

Viccet félretéve mivel ez nem a való világ hanem egy játék , ugy ahogy mondod elöbb utobb az ujabb farmerekben is felmerül a kérdés , hogy minek ez a sok minden ha nem kell semmire semmi extra nem történik ha elöre haladok max baráti társaságban tudom elképzelni hogy ki jut el eddig vagy addig hamarabb de lassan elveszti ténylegesen is a varázsát a farm.

Nem tudnék okos lenni ez ügyben mert régi farmosként örülnék ha több régi holmi kéne , de ezt kellene valahogy ötvözniuk eventbe meg feladatokba, hogy ugye bár a bevétel se csökkenjen.

Mindenesetre én kitartok és kivárom mi lesz a vége és hogy lesz vége ennek az egésznek.

Ui.: Grizz vagy valaki, nem tudja pontosan ha vége a játéknak és mivel sok ember van olya aki költött a játékra és mondjuk holnaptól vége és még van pl. 500 farmaranya amit vett meg aratója vagy mit tudom én, erre van valami törvény hogy fizetnie kell a BP-nek??
Ezt már ezer éve meg akartam kérdezni, de mindig elfelejtem.
Ugyebár itt majdnem 100 hogy jogutoddal szünik meg hisz a BP része az egész, de attól még lehet az, hogy nem tartozik semmivel ha vége lesz egyik percról a másikra??
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  feewa01 2023-02-07, 19:59

kocsipeti írta:
feewa01 írta:Elég nyögvenyelősre sikeredett a Gyopár. Nem sok kreativitást látok mostanában a BP részéről. Összecsapott eventek, hibák tömkelege. Jobban tették volna, ha a farmos hibákat javítják, ezáltal a játékélményt. Amióta ez a kínai bige a főnök, azóta kizárólag a kassza körül forog az agyuk. Valami motivációt is kellene a játékosok felé tolni, mert így előbb-utóbb elérkezik a villanyoltás ideje náluk is.

Mondjuk lassan 3-4 éva ezt mondjuk és még mindig müködik.

Viccet félretéve mivel ez nem a való világ hanem egy játék , ugy ahogy mondod elöbb utobb az ujabb farmerekben is felmerül a kérdés , hogy minek ez a sok minden ha nem kell semmire semmi extra nem történik ha elöre haladok max baráti társaságban tudom elképzelni hogy ki jut el eddig vagy addig hamarabb de lassan elveszti ténylegesen is a varázsát a farm.

Nem tudnék okos lenni ez ügyben mert régi farmosként örülnék ha több régi holmi kéne , de ezt kellene valahogy ötvözniuk eventbe meg feladatokba, hogy ugye bár a bevétel se csökkenjen.

Mindenesetre én kitartok és kivárom mi lesz a vége és hogy lesz vége ennek az egésznek.

Ui.:  Grizz vagy valaki, nem tudja pontosan ha vége a játéknak és mivel sok ember van olya aki költött a játékra és mondjuk holnaptól vége és még van pl. 500 farmaranya amit vett meg aratója vagy mit tudom én, erre van valami törvény hogy fizetnie kell a BP-nek??
Ezt már ezer éve meg akartam kérdezni, de mindig elfelejtem.
Ugyebár itt majdnem 100 hogy jogutoddal szünik meg hisz a BP része az egész, de attól még lehet az, hogy nem tartozik semmivel ha vége lesz egyik percról a másikra??
ÁSZF-ből:
1.2.15. A felhasználó nem támaszthat igényt arra, hogy megtartsa a játékoknak és/vagy szolgáltatásoknak a szerződés lejáratakor érvényben lévő verzióját. A Bigpoint fenntartja a jogot, hogy egy adott Bigpoint játék és/vagy szolgáltatás működtetését bármikor beszüntesse előzetes értesítés és indoklás nélkül. Ilyen esetben a felhasználó saját belátása szerint kérheti, hogy az általa esetleg előzetesen kifizetett, időkorláttal rendelkező díjak (például prémium tagságért, előfizetésekért) jóváírásra kerüljenek fiókjában egy saját választása szerinti másik, a Bigpoint által működtetett játékok és/vagy szolgáltatások javára, illetve kérheti az előre kifizetett díjak visszatérítését a Bigpointtól. Ez a jog nem érvényes olyan szolgáltatásokért fizetett díjak esetében, amelyek már teljes mértékben teljesítésre kerültek az egyéni kötelezettségek hatályán belül (például különálló megrendelések). Ez nem érinti a felhasználónak azt a jogát, hogy azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést a nem használható játékokra és/vagy szolgáltatásokra vonatkozóan. A felhasználó semmiféle további igényt nem támaszthat, hacsak a jelen ászf kifejezetten másképp nem rendelkezik.
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  kocsipeti 2023-02-08, 16:33

feewa01 írta:
kocsipeti írta:

Mondjuk lassan 3-4 éva ezt mondjuk és még mindig müködik.

Viccet félretéve mivel ez nem a való világ hanem egy játék , ugy ahogy mondod elöbb utobb az ujabb farmerekben is felmerül a kérdés , hogy minek ez a sok minden ha nem kell semmire semmi extra nem történik ha elöre haladok max baráti társaságban tudom elképzelni hogy ki jut el eddig vagy addig hamarabb de lassan elveszti ténylegesen is a varázsát a farm.

Nem tudnék okos lenni ez ügyben mert régi farmosként örülnék ha több régi holmi kéne , de ezt kellene valahogy ötvözniuk eventbe meg feladatokba, hogy ugye bár a bevétel se csökkenjen.

Mindenesetre én kitartok és kivárom mi lesz a vége és hogy lesz vége ennek az egésznek.

Ui.:  Grizz vagy valaki, nem tudja pontosan ha vége a játéknak és mivel sok ember van olya aki költött a játékra és mondjuk holnaptól vége és még van pl. 500 farmaranya amit vett meg aratója vagy mit tudom én, erre van valami törvény hogy fizetnie kell a BP-nek??
Ezt már ezer éve meg akartam kérdezni, de mindig elfelejtem.
Ugyebár itt majdnem 100 hogy jogutoddal szünik meg hisz a BP része az egész, de attól még lehet az, hogy nem tartozik semmivel ha vége lesz egyik percról a másikra??
ÁSZF-ből:
1.2.15. A felhasználó nem támaszthat igényt arra, hogy megtartsa a játékoknak és/vagy szolgáltatásoknak a szerződés lejáratakor érvényben lévő verzióját. A Bigpoint fenntartja a jogot, hogy egy adott Bigpoint játék és/vagy szolgáltatás működtetését bármikor beszüntesse előzetes értesítés és indoklás nélkül. Ilyen esetben a felhasználó saját belátása szerint kérheti, hogy az általa esetleg előzetesen kifizetett, időkorláttal rendelkező díjak (például prémium tagságért, előfizetésekért) jóváírásra kerüljenek fiókjában egy saját választása szerinti másik, a Bigpoint által működtetett játékok és/vagy szolgáltatások javára, illetve kérheti az előre kifizetett díjak visszatérítését a Bigpointtól. Ez a jog nem érvényes olyan szolgáltatásokért fizetett díjak esetében, amelyek már teljes mértékben teljesítésre kerültek az egyéni kötelezettségek hatályán belül (például különálló megrendelések). Ez nem érinti a felhasználónak azt a jogát, hogy azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést a nem használható játékokra és/vagy szolgáltatásokra vonatkozóan. A felhasználó semmiféle további igényt nem támaszthat, hacsak a jelen ászf kifejezetten másképp nem rendelkezik.

Az igen nem semmi. azért ez felvet egy két kérdést, főleg azt az én értelmezésemben, hogy mig egy szerencsejáték zrt, vagy ehez hasonó oldalaknak milyenfeltételei vannak, itt érdekes ,hogy az állam, vagy szervezet az én szememben akkor senki sem felügyeli őket?? Igazából ez fóleg nem is az esetleges pénz igények miatt gáz a legjobban, hanem amiatt hogy a személyes adataiddal mihez kezdhet?? elvileg bármelyik céghez bemész szigoru követelmények vannak az adataid tárolásával kapcsolatban, de nekem amit te leirtál az jön le , hogy akkor ezt sem felügyeli senki az ilyen játékoknál?? affraid affraid affraid affraid

Na mindegy csak kiványcsi voltam. Köszi szépen hogy bemásoltad nekem ide. cheers
kocsipeti
kocsipeti
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 2585
Join date : 2011. Jun. 27.
Age : 43
Tartózkodási hely : Miskolc

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  feewa01 2023-02-08, 17:33

[quote="kocsipeti"][quote="feewa01"]
Adatvédelmi információ teljeskörűen leírja, hogy mihez kezdhetnek az adataiddal.
https://legal.bigpoint.com/DE/privacy-policy/hu-HU
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-08, 20:32

A maradék megszállottak rendesen ki fognak kattanni, ha véget ér a játékuk. Ennyit borítékolni lehet.

Jogi zűrzavar nem hinném hogy keletkezhetne belőle. Levédték magukat rendesen a gyártók. Nem is lesz újdonság, egy csomó hasonló bezárás volt már a BP-nél is és másoknál is. Utána lehet járni, hogy mik történtek korábban.

Egyéni "tragédiák" lesznek. Nagyobbak nem. Az lesz a görbe tükör utolsó mutatványa.


A hozzászólást Grizzlyng összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-02-08, 20:47-kor.
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  feewa01 2023-02-08, 20:45

Grizzlyng írta:A maradék megszállottak rendesen ki fognak kattanni, ha véget ér a játékuk. Ennyit borítékolni lehet.
Már most kattogás van! bounce bounce bounce bounce
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-08, 20:51

feewa01 írta:
Grizzlyng írta:A maradék megszállottak rendesen ki fognak kattanni, ha véget ér a játékuk. Ennyit borítékolni lehet.
Már most kattogás van! bounce bounce bounce bounce

Ez még nem az, amiről beszélek. Ez még nem a Farmageddon. Még szó sincs bezárásról, játék végéről. Csak arról van szó, hogy a fogyasztó érzékeli a minőség romlását, és elégedetlenkedik. A gyártó egyelőre elvan a profittal.
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Csaba957 2023-02-10, 11:38

Grizzlyng írta:Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Voltaképpen az nem volt számomra világos, hogy a faterméseknek ezt az "értékét" egyáltalán hol és mire használjuk. Körülnéztem, és látom, hogy a Raktárban be lehet váltani a terméseket CSP-re. Tehát például a meggyért kaphatok kb. 100 CSP-t, amit a rúnákkal feltornászhatok mondjuk 150 CSP-re.

Na de minek nekem az a kis plusz CSP, amikor van sok milliárdom? Következésképpen miért kell nekem az a rúna, amitől egy hangyafasznyit megnő a fatermés (teljesen elhanyagolható) értéke? Mivel motiválja a BP a parasztot, hogy foglalkozzon ezzel?

Nem jól látod, mert nem lehet Csp-re váltani a terméseket. Az az érték a gyopároson belüli felhasználási értéket mutatja. Ha valamelyik tárolód betelt és nincs mód a felhasználásra, akkor csak törölni tudod, de eladni nem.
Csaba957
Csaba957
Száguldó motoros
Száguldó motoros

Hozzászólások száma : 1678
Join date : 2011. Aug. 30.
Age : 67
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-10, 12:53

Csaba957 írta:Nem jól látod, mert nem lehet Csp-re váltani a terméseket.
Igazad van. Most megnéztem, és a farmos CSP-hez tényleg nem adódik hozzá még az a pici mennyiség sem, ami a gyopáros Raktárban a törléshez ki van írva, mint CSP érték.

Csaba957 írta:Az az érték a gyopároson belüli felhasználási értéket mutatja.

Nem találom, hogy hol látszik a gyopároson belüli felhasználási érték összesítve, miután kitörlök ezt-azt-amazt a Raktárban. Hova megy az az érték?

Csaba957 írta:Ha valamelyik tárolód betelt és nincs mód a felhasználásra, akkor csak törölni tudod, de eladni nem.

Nem is gondoltam eladni. Viszont akkor még mindig nem értem az eredeti kérdésemet: miért jó rúnával növelni a termések "értékét", ha az nincs sehol összeadva és nyilvántartva? Csak mert jó érzés? Very Happy
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  feewa01 2023-02-10, 17:33

Grizzlyng írta:
Csaba957 írta:Nem jól látod, mert nem lehet Csp-re váltani a terméseket.
Igazad van. Most megnéztem, és a farmos CSP-hez tényleg nem adódik hozzá még az a pici mennyiség sem, ami a gyopáros Raktárban a törléshez ki van írva, mint CSP érték.

Csaba957 írta:Az az érték a gyopároson belüli felhasználási értéket mutatja.

Nem találom, hogy hol látszik a gyopároson belüli felhasználási érték összesítve, miután kitörlök ezt-azt-amazt a Raktárban. Hova megy az az érték?

Csaba957 írta:Ha valamelyik tárolód betelt és nincs mód a felhasználásra, akkor csak törölni tudod, de eladni nem.

Nem is gondoltam eladni. Viszont akkor még mindig nem értem az eredeti kérdésemet: miért jó rúnával növelni a termések "értékét", ha az nincs sehol összeadva és nyilvántartva? Csak mert jó érzés? Very Happy
Mivel nagyobb a termény értéke, kevesebbet kell felhasználnod egy jelvény készítéséhez. A jelvényt meg be lehet tenni az üjrahasznosítóba, amiért jó esetben ATP-t kapsz és az segíti a szintlépésedet. Egyelőre én is a 15. szintre pályázok a felhő miatt, aztán majd ha nem lesz valami értelmes dolog, akkor rádobom a lakatot. Nem igazán megérős játék, mert zabálja a pajtakészetet.
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Grizzlyng 2023-02-10, 23:21

feewa01 írta:
Grizzlyng írta:miért jó rúnával növelni a termések "értékét", ha az nincs sehol összeadva és nyilvántartva? Csak mert jó érzés? Very Happy

Mivel nagyobb a termény értéke, kevesebbet kell felhasználnod egy jelvény készítéséhez. A jelvényt meg be lehet tenni az üjrahasznosítóba, amiért jó esetben ATP-t kapsz és az segíti a szintlépésedet.

Ebből talán végre már kezd derengeni nekem is a lényeg. Habár ebben meg azt nem értem, hogy miért kellene a jelvény, amikor egyből fatermésből is lehet újrahasznosítani. Ja látom, ez mintha változna. Nem mindig lehet.

Jogos-e tehát úgy fogalmazni, hogy a fatermések rúnás értéknövelésének az a legfőbb célja és "értelme", hogy jobb árfolyamon válthassuk be a faterméseket az Újrahasznosítás nevű izében tapasztalatponttra, és ezáltal (valamivel) gyorsabban érjünk el újabb szinteket?
Grizzlyng
Grizzlyng
Oszlopos motoros
Oszlopos motoros

Hozzászólások száma : 14175
Join date : 2011. May. 11.
Tartózkodási hely : Pale Blue Dot

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  feewa01 2023-02-11, 05:03

Grizzlyng írta:
feewa01 írta:

Mivel nagyobb a termény értéke, kevesebbet kell felhasználnod egy jelvény készítéséhez. A jelvényt meg be lehet tenni az üjrahasznosítóba, amiért jó esetben ATP-t kapsz és az segíti a szintlépésedet.

Ebből talán végre már kezd derengeni nekem is a lényeg. Habár ebben meg azt nem értem, hogy miért kellene a jelvény, amikor egyből fatermésből is lehet újrahasznosítani. Ja látom, ez mintha változna. Nem mindig lehet.

Jogos-e tehát úgy fogalmazni, hogy a fatermések rúnás értéknövelésének az a legfőbb célja és "értelme", hogy jobb árfolyamon válthassuk be a faterméseket az Újrahasznosítás nevű izében tapasztalatponttra, és ezáltal (valamivel) gyorsabban érjünk el újabb szinteket?
Azért érdemes jelvényt csinálni, mert jelvényekkel tudod bővíteni bizonyos szinteken a tárolási kapacitást, de sajna így is gyorsan megtelnek a tárolók. Visszatérve az újrahasznosítóra, valóban tehetsz be közvetlenül terményt, de egy 40 órás UH-ba 68000 értékben kell beadnod cuccost. A vásárlók kiszolgálása után felhalmozódott gyümölcsből jelvény készül, az egy másik tárolóba kerül, így lesz helyed az újabb gyümölcsnek. Az újrahasznosítóba mindent be lehet szórni, még a fákat is. Ezeket nem ajánlatos, mert felborul a fatuskó- deszka egyensúly Én jelvényt dobok bele meg nagy szerszámos ládát.
feewa01
feewa01
Karburátor
Karburátor

Hozzászólások száma : 1114
Join date : 2011. Dec. 17.
Age : 60
Tartózkodási hely : Magamon kívül

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Farmerogirl 2023-02-12, 11:19

Sziasztok!
feewa01 írta:Azért érdemes jelvényt csinálni, mert jelvényekkel tudod bővíteni bizonyos szinteken a tárolási kapacitást, de sajna így is gyorsan megtelnek a tárolók. Visszatérve az újrahasznosítóra, valóban tehetsz be közvetlenül terményt, de egy 40 órás UH-ba 68000 értékben kell beadnod cuccost. A vásárlók kiszolgálása után felhalmozódott gyümölcsből jelvény készül, az egy másik tárolóba kerül, így lesz helyed az újabb gyümölcsnek. Az újrahasznosítóba mindent be lehet szórni, még a fákat is. Ezeket nem ajánlatos, mert felborul a fatuskó- deszka egyensúly Én jelvényt dobok bele meg nagy szerszámos ládát.
Én nem teszek jelvényt az újrahasznosítóba, mert úgy gondolom, azzal csak többletmunkát csinálok magamnak. A jelvényekhez fatermés kell, a faterméshez fák, a fákhoz tuskó, a tuskóhoz megint fák, stb. A lényeg, hogy ehhez az egész ördögi gyopáros körhöz rengeteg szabad idő kell és nem utolsó sorban szándék arra, hogy ezt itt herdáljuk el. Persze, ha valaki az egész napját a gyopáron akarja tölteni, neki majdhogynem kötelező a jelvényt újrahasznosítania, mert különben nem tudja hova tenni a sok letermelt ezt meg azt. Szóval visszatértünk a kör elejéhez.

Viszont ha csak viszonylag kevés időt akarunk ezzel a baromsággal tölteni, akkor inkább valami mást dobáljunk az UH-ba. Én pl. legtöbbször bükkfával indítom, az pont lefedi a 32 órás igényét. (De Csaba a nagy szerszámkészletek teszi bele.) Nálam már néha a hétvégi megrendelő kiszolgálása sem zökkenő mentes.

Még egy gondolat az UH-hoz: szerintem a legnagyobb ráfizetés a 40 órás indítása. Majdnem hétszer annyi cuccot kér, mint a 32 órás, kétszer annyi TP-ért cserébe. Nem szólva arról, hogy - míg az egyéb átalakítóknál az alapcuccot ÉS (bizonyos eséllyel) mást is ad, itt az alapcuccot (azaz a TP-t) VAGY valami más sallangot kaphatunk.

Csináltam két táblázatot az UH-k ár/érték arányáról. A BP fórumon korábban már megosztottam, de beteszem ide is:
Gyopár Nyúz Uh10

Gyopár Nyúz Uh211  

Persze vannak, akik notoriusan ragaszkodnak a 40 órás átalakítóhoz, közben a matematikára hivatkoznak. Csak éppen a különbséget nem veszik észre. Pedig a számok nem hazudnak...  Twisted Evil

Mindenesetre bármennyire is fércmunkának is tűnik ez a Gyopár, szerintem ezt qrva jól kitalálta a BP. Mármint az ő szemszögéből nézve. Mint már korábban is írtam, egy ördögi kör az egész. A tájékoztatás pedig (mondhatni szokás szerint) nulla.
Farmerogirl
Farmerogirl
Borsószem királykisasszony
Borsószem királykisasszony

Hozzászólások száma : 5058
Join date : 2015. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Gyopár Nyúz Empty Re: Gyopár Nyúz

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.